Śląska na Śląskim

Powstał w 1956 roku, był świadkiem wielu legendarnych sukcesów polskich sportowców, a w tym roku przeżyje drugą młodość, bowiem kończy się jego modernizacja. Mowa o Stadionie Śląskim, który w połowie października wypełni się nie tylko kibicami, ale także… samochodami rajdowymi, które wystartują w 1. Rajdzie Śląska (13-15 października 2017). Właśnie ten obiekt będzie bazą finałowej rundy InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017.

fot. Tomasz Żak

Zlokalizowanie bazy 1. Rajdu Śląska na Stadionie Śląskim oznacza, że w tym miejscu umieszczone będą biura imprezy, biuro prasowe, a także centrum kierowania rajdem i co najważniejsze dla kibiców – park serwisowy. Tu załogi rajdowe będą przyjeżdżać w trakcie rajdu, by mechanicy mogli zająć się ich samochodami. To jednak nie wszystko, bowiem na Stadionie Śląskim organizatorzy imprezy chcą umieścić także dodatkowe atrakcje dla kibiców.

fot. FIA ERC

– W koncepcji funkcjonowania zmodernizowanego Stadionu Śląskiego zakładamy otwarcie się na coraz więcej nowych dyscyplin, których przedstawiciele wcześniej nie korzystali z tego obiektu. Dlatego cieszymy się, że będziemy u nas gościć rajd samochodowy, czyli sport do tej pory nie kojarzony ze Stadionem Śląskim. Sądzę, że stadion w sercu regionu to idealne miejsce na bazę pierwszej edycji Rajdu Śląska, nie tylko ze względu na zbieżność nazw – mówi Krzysztof Klimosz, Prezes Stadionu Śląskiego.

fot. Tomasz Żak

– Szukaliśmy miejsca na bazę finałowej rundy InterCars Samochodowych Mistrzostw Polski. Zależało nam na tym, by park serwisowy i wszystkie biura nie były gdzieś na uboczu, tylko w dużym mieście, w centrum konurbacji śląskiej. Wpadliśmy na pomysł, by zlokalizować bazę 1. Rajdu Śląska właśnie na Stadionie Śląskim, czyli na legendarnym obiekcie w samym sercu województwa. Dzięki przychylności Marszałka Województwa Śląskiego i Prezesa Stadionu Śląskiego nasza koncepcja trafiła na podatny grunt, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Cieszymy się z tego, że będziemy gościć na Stadionie Śląskim nie tylko dlatego, że to dobre miejsce dla rajdu. Jako organizatorzy i mieszkańcy województwa śląskiego, jesteśmy zadowoleni, bo możemy przyczynić się do tego, że Stadion Śląski będzie żył wieloma różnymi wydarzeniami sportowymi – podkreśla Bartłomiej Gorajczyk, dyrektor 1. Rajdu Śląska.

1. Rajd Śląska odbędzie się w dniach 13-15 października. Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej będą stanowić finałową rundę tegorocznych InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także czwartą z pięciu rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2017 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, a honorowy patronat nad cyklem objął Marszałek Województwa Śląskiego.

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP