Nie ma mocnych na Rokitę i Kielara, wygrywają 8. Rajd Mikołowsko-Żorski!

Michał Rokita i Patryk Kielar wygrywają 8. Rajd Mikołowsko-Żorski! Krakowsko-rzeszowski duet był najszybszy na trzech z pięciu odcinków specjalnych, dokładając na koniec dodatkowe cztery punkty za triumf na Power Stage Jastrzębie-Zdrój. Drugie miejsce wywalczył Maciej Watras, pilotowany przez Kamila Kluczewskiego, dla którego jest to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Na trzecim stopniu podium pod Stadionem Śląskim stanął Krzysztof Stańdo. Prowadzony przez Dariusza Gurdziołka kierowca wyrównał swój najlepszy wynik osiągnięty w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej 2018.

Rokita i Kielar bardzo dobrym i przede wszystkim równym tempem dojechali do mety. Dla kierowcy Renault Clio to druga z rzędu wygrana w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, która pozwoliła mu znacznie powiększyć przewagę w klasyfikacji sezonowej nad konkurentami. Drugą pozycję w rajdzie wywalczyli Watras z Kluczewskim, tracąc 17,1 sekundy do zwycięzców. Na podium ukończyli także Stańdo i Gurdziołek (+27,5 s). Każda z tych załóg korzystała z Renault Clio. Utworzyli także podium w klasie RO 1.

Na finałowej próbie najszybciej pojechali Pławecki i Kaim (Honda Civic), liczeni jednak tylko w swojej klasie OPEN 2. Pięć punktów wywalczyli Piotrowski i Mroszczyk, który dzięki temu atakowi awansowali w generalce z piątej na czwartą pozycję. Cztery punkty do swojego konta dopiszą Rokita i Kielar, trzy Watras i Kluczewski, dwa Bojanowski i Ksyt a jeden Rachfał i Leja.

Za podium klasyfikacji generalnej rajdu uplasowali się wspomnieni Piotrowski i Mroszczyk (+27,8 s, Renault Clio), na piątym miejscu ukończyli Bojanowski i Ksyt (+32,3 s, Honda Civic Type-R). W klasie RO 2 zwyciężyli Rachfał i Leja (+52,4 s, Honda Civic), po skutecznym ataku na ostatniej próbie na Załęcką z Pawłowskim (+53,0 s, Honda Civic, drugie miejsce w RO 2). W dziesiątce znalazły się jeszcze duety Zardzewiały/Kołodziej (+1;23,1 s, Renault Clio), Pasterak/Przybyłek (+1:48,1 s, Honda Civic Type-R) oraz Senkowski/Talaga (+1:59,2 s, Honda Civic, trzeci w RO 2).

W Pucharze Peugeot/Citroen najszybsi byli Dukat i Kalczyński (Peugeot 106), którzy pokonali duet Sadlok/Sadlok (Citroen Saxo). W OPEN 1 triumfowali Skrzypczyk z Sieją (Mitsubishi Lancer) przed Małkowskim i Kołodziejem (Mitsubishi Lancer Evo X). OPEN 2 wygrali Pławecki z Kaimem (Honda Civic), pokonując Jurasza z Tkaczem (Ford Fiesta) i Grudkę z Gutem (Citroen C2).

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2020 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Rajd Mikołowsko-Żorski 2020 – klasyfikacja generalna (TOP10):

  1. M. Rokita/P. Kielar (Renault Clio) 27:58,3 s
  2. M. Watras/K. Kluczewski (Renault Clio) +17,1 s
  3. K. Stańdo/D. Gurdziołek (Renault Clio) +27,5 s
  4. R. Piotrowski/A. Mroszczyk (Renault Clio) +27,8 s
  5. M. Bojanowski/A. Ksyt (Honda Civic Type-R) +32,3 s
  6. A. Rachfał/S. Leja (Honda Civic VTi) +52,4 s
  7. A. Załęcka/M. Pawłowski (Honda Civic VTi) +53,0 s
  8. K. Zardzewiały/S. Kołodziej (Renault Clio) +1:23,1 s
  9. G. Pasterak/A. Przybyłek (Honda Civic Type-R) +1:48,1 s
  10. B. Senkowski/R. Talaga (Honda Civic) +1:59,2 s

Oficjalne wyniki do pobrania tutaj

fot. Tomasz Skrzypczak

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP