Rajd Mikołowsko-Żorski 2020: kolejny triumf Rokity

Zwycięzcy pierwszego odcinka specjalnego 8. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego dorzucają kolejny triumf na swoje konto. Michał Rokita i Patryk Kielar (Renault Clio) najszybciej pojechali blisko 10-kilometrową próbę Jastrzębie-Zdrój, pokonując jednak tylko o 1,5 sekundy Bartosza Bąka z Łukaszem Jastrzębskim (Honda Civic Type-R). Pierwszą trójkę na odcinku uzupełnili Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk (+6,8 s, Renault Clio).

Najlepszy czas na drugiej próbie zanotowali Równiatka z Wojtaszkiem, pokonując o 3,5 sekundy Rokitę. Ich Mitsubishi Lancer Evo X liczony jest jednak tylko w swojej klasie. Za Rokitą, Bąkiem i Piotrowskim plasowali się kolejno Stańdo/Gurdziołek (+7,1 s, Renault Clio), Bojanowski/Ksyt (+8,1 s, Honda Civic Type-R), ex aequo z nimi Watras i Kluczewski (Renault Clio). Z rywalizacji wycofali się wiceliderzy punktacji sezonowej, Badura i Wołek, u których po złapaniu kapcia uszkodziły się szpilki mocujące koło.

Po dwóch odcinkach specjalnych Rokita ma pięć sekund przewagi nad Bąkiem. Trzecie miejsce utrzymuje Watras (+11,8 s), czwarty jest Piotrowski (+16,1 s), na piąte awansował Stańdo (+18,8 s), spychając o oczko niżej Bojanowskiego (+19,0 s). Siódme miejsce w zawodach i pierwsze w RO 2 zajmuje Załęcka z Pawłowskim (+26,5 s), dalej są Rachfał z Leją, ukarani 10-sekundami za potrącenie szykany (+35,6 s) i Zardzewiały z Kołodziejem (+36,1 s). Dziesiątkę zamykają Kanik z Herbanem (+41,6 s).

Wyniki on-line

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2020 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

fot. Tomasz Skrzypczak

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP