Rajd Śląska 2017: zupełnie nowa trasa

Wyjaśnia się coraz więcej kwestii związanych z przebiegiem i organizacją Rajdu Śląska, który będzie finałową rundą sezonu 2017 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także 4. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

fot. FIA ERC

Choć do rajdu zaplanowanego na weekend 13-15 października zostało jeszcze niemal 200 dni, to komitet organizacyjny zawodów nie próżnuje. Ambicją organizatora jest przeprowadzenie rajdu na wysokim poziomie, szczególnie że będą to zawody mające wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia w wielu klasyfikacjach krajowego czempionatu.

W harmonogramie Rajdu Śląska ma się znaleźć 12 odcinków specjalnych, w tym trzy próby o długości około 20 kilometrów. Także w tym sezonie załogi rywalizujące w zawodach pod honorowym patronatem Marszałka województwa śląskiego zawitają do Mikołowa i Żor. Pierwszego dnia rajdu na oesach będą się ścigać zawodnicy zgłoszeni do rundy RSMP. Drugiego dnia do tej stawki dołączą kierowcy i piloci, walczący o punkty do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Sobotni etap Rajdu Śląska 2017 zakończy się widowiskowym odcinkiem miejskim w samym sercu Mikołowa (fot. Marcin Rybak)

Praktycznie cała trasa rajdu będzie zupełnie nowa, a rywalizacja sportowa rozegra się na odcinkach specjalnych, których nie wykorzystywano wcześniej w imprezach organizowanych przez Automobilklub Ziemi Tyskiej. Aby ocenić propozycje oesów, a następnie wprowadzić niezbędne korekty, organizatorzy rajdu spotkali się w ubiegłym tygodniu z Jarosławem Noworólem, który w GKSS Polskiego Związku Motorowego odpowiada za rajdy samochodowe. Noworól zapoznał się z trasą i przekazał swoje uwagi.

Wkrótce ruszy także strona www.rajdslaska.pl. Za jej pośrednictwem organizatorzy będą na bieżąco przekazywać wszystkie nowości i informacje związane z imprezą, która ma być prawdziwym motoryzacyjnym świętem na Śląsku.

fot. FIA ERC

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP