Bouffier pierwszym zwycięzcą Rajdu Śląska?

Trzykrotny rajdowy mistrz Polski, zwycięzca słynnego Rajdu Monte Carlo, triumfator 22 rund InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, uczestnik 17 rajdów zaliczanych do kalendarza WRC, który ma na swoim koncie także 4 wygrane rundy europejskiego czempionatu – Bryan Bouffier to kierowca, którego polskim kibicom przedstawiać nie trzeba. W październiku będzie można zobaczyć jego jazdę także na Śląsku, bowiem Francuz zaanonsował start w finałowej rundzie RSMP 2017, czyli Rajdzie Śląska (13-15 października).

Bryan Bouffier i Gilbert Dini na trasie 26. Rajdu Rzeszowskiego (fot. FIA ERC)

 

Informacją o starcie w Rajdzie Śląska Bouffier podzielił się na mecie 26. Rajdu Rzeszowskiego, który w tym sezonie wygrał już po raz piąty w swojej karierze. Urodzony w miejscowości Die kierowca nie sprecyzował jeszcze jakim samochodem wyruszy do rywalizacji na odcinkach specjalnych Rajdu Śląska. Czy będzie to Ford Fiesta Proto, którym wystartował w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup czy też samochód klasy R5, jakim pokonał wszystkich rywali w Rzeszowie? Tego dowiemy się najpóźniej na początku października.

Oprócz Rajdu Śląska Bryan Bouffier planuje także udział w pozostałych rundach krajowego czempionatu, czyli Rajdzie Dolnośląskim (8-9 września) oraz Rajdzie Nadwiślańskim (29 września – 1 października).

Bryan Bouffier i Gilbert Dini na mecie finałowego odcinka Rajdu Rzeszowskiego (fot. FIA ERC)

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP