Rajd Mikołowsko-Żorski 2020: próba dla Bąka

Bartosz Bąk i Łukasz Jastrzębski zaatakowali na trzecim odcinku specjalnym 8. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego. Załoga jadąca Hondą Civic Type-R wygrała próbę z przewagą 5,4 sekundy nad Krzysztofem Stańdo z Dariuszem Gurdziołkiem (Renault Clio). Bąk dostał jednak minutę kary za przedwczesny wjazd na PKC i z wirtualnej pierwszej pozycji spadł na dziesiątą. Czołową trójkę na oesie ze stratą 7,9 sekundy uzupełnili Maciej Watras z Kamilem Kluczewskim (Renault Clio). 8,2 s za zwycięzcami uplasowali się liderzy, Michał Rokita i Patryk Kielar (Renault Clio).

Według wyników nieoficjalnych, OS 3 Warszowice (7,03 km) to popisowa forma Bąka, który dzięki wygranej awansował na fotel lidera trzeciej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Nie trwało to jednak długo – wkrótce dopisana została mu kara minuty i spadł na 10 miejsce. Lider rajdu, Rokita, dotarł do mety dopiero na czwartej pozycji. Piąty rezultat na odcinku uzyskali Bojanowski z Ksytem (+10,5 s, Honda Civic Type-R), szósty Rachfał z Leją (+11,8 s, Honda Civic).

Przed ostatnią próbą pętli Rokita ma 11,5 sekundy przewagi nad Watrasem. Na trzecie miejsce awansował Stańdo (+16,0 s), a na czwarte Bojanowski (+21,3 s). Jedną pozycję niżej spadli Piotrowski z Mroszczykiem (+22,2 s). Szóste miejsce zajmują liderzy RO 2, Załęcka z Pawłowskim (+30,4 s), dalej są Rachfał z Leją (+39,2 s), Zardzewiały z Kołodziejem (+41,1 s), Kanik z Herbanem (+46,9 s). Na dziesiąte miejsce spadli Bąk z Jastrzębskim (+56,8 s). Z rywalizacji wycofali się liderzy OPEN 1, Równiatka i Wojtaszek.

Wyniki on-line

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2020 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

fot. Tomasz Skrzypczak

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP