Wyprzedzamy nowotwór

„Wyprzedzamy nowotwór” to kampania społeczna którą organizuje Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, przy wsparciu Polskiego Związku Motorowego, automobilklubów i zawodników Motul HRSMP.

– Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na fakt, że dzieci również mogą chorować na nowotwór. Niestety w Polsce rozpoznanie niektórych typów nowotworów u dzieci wciąż jest stawiane najczęściej w zaawansowanych stadiach klinicznych – wyjaśnia Emilia Kotarska z Fundacji Pomocy Dzieciom.

Pomysłodawcą połączenia tematyki onkologii dziecięcej i sportów motorowych jest Wojtek Sroczyński, dziennikarz i zawodnik rajdowy. – O sukcesie w rajdach często decydują ułamki sekund. Podobnie jest w przypadku diagnozowania choroby nowotworowej u dzieci. Czas reakcji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o efektach leczenia – mówi Sroczyński.

Na trasach tegorocznego Rajdu Śląska pojawi się samochód w barwach kampanii, a na wielu samochodach rajdowych będzie można zobaczyć symboliczne naklejki z logo akcji.

Więcej informacji na stronie fundacji: www.fundacja.net

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP