Odcinek testowy: najszybsi Marczyk z Gospodarczykiem (o 0,1 s!)

Już o godzinie 17:30 z Placu Wolności w Mysłowicach ruszy tegoroczna edycja Rajdu Śląska, rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Do godziny 15:00 załogi trenowały jeszcze na mierzącym 3,1 km odcinku testowym w Bieruniu. Tutaj najszybszą załogą byli aktualni liderzy zmagań w RSMP, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

Załoga jadąca Skodą Fabią R5 wyjeżdżała na odcinek dwa razy i pokonała tylko o 0,1 s Tomasza Kasperczyka z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5), którzy pojawiali się na odcinku trzykrotnie. Trzeci czas uzyskali Sylwester Płachytka z Jackiem Nowaczewskim (+0,6 s). W piątym przejeździe załoga wypadła jednak z trasy, uszkadzając swoją Skodę Fabię R5.

Najczęściej, bo aż sześć razy, na trasie pojawiali się Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba, autorzy czwartego rezultatu (+2,1 s, Citroen C3 R5). W dziesiątce uplasowały się jeszcze duety Lubiak/Trela (+5,3 s, Hyundai i20 R5), Gabryś/Hundla (+5,5 s, Hyunai i20 R5), najszybsi w HR2 – Pryczek/Pryzek (+6,9 s, Subaru Impreza GC8 555), najszybsi w OPEN 2WD – Poloński i Sitek (+7,0 s, Fiat Abarth 124 Rally), zwycięzcy klasy 4 – Cieślak z Pochroniem (+8,7 s, Peugeot 208 R2) oraz zdobywcy najlepszego czasu w OPEN 4WD, Greguła i Dachowski (+8,8 s, Subaru Impreza STI).

Zobacz nieoficjalne wyniki odcinka testowego

Dziś wieczorem dwa pierwsze odcinki specjalne. O 18:10 ruszy OS 1 Mikołów (najpierw załogi RSMŚl, następnie MOTUL HRSMP i na końcu RSMP), a po nim, o godzinie 18:50 Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich pod Stadionem Śląskim w Chorzowie.

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP