Ruszyły zgłoszenia do rundy RSMŚl

W tegorocznym Rajdzie Śląska nie może zabraknąć zawodników walczących o punkty i tytuły w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Uczestnicy tego cyklu mogą już wysyłać zgłoszenia do trzeciej rundy.

Dziś w dziale dla zawodników RSMŚl organizatorzy Rajdu Mikołowsko-Żorskiego (w ramach Rajdu Śląska) opublikowali regulamin uzupełniający zawodów, a także harmonogram rajdu. Walka o zwycięstwo będzie się toczyć na 8 odcinkach specjalnych o łącznej długości blisko 50 km. Naturalnie w harmonogramie trzeciej rundy RSMŚl 2019 jest także ściganie na miejskim odcinku w Mikołowie. Ponadto, uczestnicy śląskiego czempionatu zmierzą się także w Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, czyli widowiskowym oesie pod Stadionem Śląskim.

Zgłoszenia do 3. rundy RSMŚL:

  • Dokumenty: regulamin i harmonogram [LINK]
  • Formularze zgłoszeniowe [LINK]

Po dwóch rundach na czele punktacji mistrzostw Śląska jest debiutant – Michał Rokita, ale różnice w czołówce nie są duże. W jednej rundzie można zdobyć aż 30 punktów, zatem każdy z kierowców z pierwszej piątki może wyjechać z Żor w roli lidera mistrzostw. Tak wygląda punktacja po dwóch rundach sezonu 2019:

1. Rokita/Habuda 43 pkt.
2. Godula/Nowak 39 pkt.
3. Sordyl/Korzeniowski 33 pkt.
4. Sroka/Woźniak 30 pkt.
5. Maciej Matysiak 28 pkt.
6. Wrocławski/Heller 20 pkt.
7. Baran/Paciej 10 pkt.
8. Hawro/Kielar 9 pkt.
9. Zardzewiały/Mroszczyk 6 pkt.
10. Jurasz/Tkacz 4 pkt.
11. Osiak/Pochroń 4 pkt.

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP