Piątek dla Goździewicza

Wojciech Goździewicz i Joanna Madej liderami klasyfikacji generalnej Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga BMW 318 po dwóch oesach ma niewiele ponad sekundę przewagi nad rywalami.

Mimo, że samochody uczestników Motul HRSMP mają na karku po kilka dekad, rywalizacja w tych mistrzostwach jest równie zacięta jak w pozostałych cyklach. Na piątkowych odcinkach specjalnych walka toczyła się o dziesiąte części sekundy.

Pierwszy oes padł łupem załogi Wojciech Goździewicz/Joanna Madej (BMW 318), startującej w klasie K5/G3. Marek Suder i Marcin Kozłowski w Fordzie Sierra Cosworth 4×4 (klasa K4J2/F4), w barwach zespołu Mariana Bublewicza z początku lat 90. XX w. zanotowali drugi czas, ze stratą 1,4 s. Trzeci na ulicach Mikołowa był Robert Luty pilotowany przez Marcina Celińskiego. Kierowca Subaru Legacy (klasa K4J2/F4) był wolniejszy o 2 s od zwycięzcy.

Na Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich najlepszy czas zanotował Luty, ale Goździewski był wolniejszy od niego o zaledwie 0,9 s. Dzięki temu kierowca BMW utrzymał prowadzenie w rajdzie, z przewagą 1,1 s. Trzeci, ze stratą 1,9 s do Lutego był Suder – kierowca Sierry zakończył dzień na trzeciej pozycji, tracąc do lidera 2,4 s.

 

Foto: Grzegorz Rybarski

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP