Godula pierwszym liderem RSMŚL

Łukasz Godula jest pierwszym liderem Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, 3. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, rozgrywanej razem z Rajdem Śląska 2019. Pilotowany przez Daniela Nowaka kierowca ma przewagę 0,6 s nad kolejnym rywalem.

Po uroczystym starcie w centrum Mysłowic zawodnicy udali się do Mikołowa, gdzie rozegrano pierwszy oes rajdu. Na ulicach w centrum miasta najlepiej poradzili sobie Piotr Baran i Michał Paciej, którzy zamienili znaną z ubiegłych sezonów Hondę na Citroëna Saxo. Drugie miejsce, ze stratą 2,5 s wywalczył lider klasyfikacji cyklu, Michał Rokita z pilotem o pseudonimie Dyemba (Renault Clio). Trzeci czas (+ 4,4 s) należał do załogi Mateusz Bojanowski/Andrzej Ksyt (Honda Civic Type-R). Na szóstej pozycji finiszowali Łukasz Godula i Daniel Nowak (Honda Civic).

Drugą piątkową próbą było Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich – widowiskowy odcinek specjalny wokół Stadionu Śląskiego. Głównym punktem tego oesu była beczka, którą zawodnicy musieli okrążyć kilka razy – niczym na legendarnym oesie Karowa. Najlepszy czas na trasie Kryterium wykręcił Godula, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej rajdu. W klasyfikacji oesu podium uzupełnili Grzegorz Ciombor/Marcin Borycki (Honda Civic) i Marcin Pogorzelski/Rafał Goldman (Renault Clio). Piotr Baran był szósty i spadł na drugą pozycję w rajdzie, ze stratą 0,6 s. do Goduli. Trzecie miejsce na koniec dnia zajmuje Bojanowski.

W klasie RO OPEN 4WD, niewliczanej do klasyfikacji generalnej oba oesy wygrali Krzysztof Pacholec i Michał Kłos jadący Mitsubishi Lancerem Evo X.

foto: Janusz Boruta

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP