Udany początek Barana

58 załóg wyruszyło z Mikołowa na trasę Rajdu Śląska, by ścigać się w ramach 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W sobotę zawodnicy mieli do przejechania jedynie 1,9-kilometrowy odcinek wiodący ulicami Mikołowa, który najszybciej pokonali Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic).

fot. Janusz Boruta

Aktualni liderzy mistrzostw Śląska uzyskali czas 01:56,5 s i w pokonanym polu zostawili Macieja Matysiaka pilotowanego przez Karoliną Baćkowską w Citroenie Saxo (02:00,4 s), którzy tym samym okazali się najlepszą załogą w Pucharze Peugeota i Citroena. Trzecią lokatę, ze stratą 4,2 sekundy do zwycięzców zajęli Tomasz Marek i Grzegorz Szczęsny (Honda Civic), a na kolejnych miejscach sklasyfikowano załogi: Damian Kostka/Paweł Pochroń (Honda Civic), Konrad Strzeżysz/Olga Goźlińska (Honda Civic) oraz Kamil Makuchowski/Wojciech Habuda (Honda Civic). W rajdzie nie mogli wystartować wiceliderzy klasyfikacji RSMŚl – Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka (Renault Clio), którzy nie posiadali wymaganych dokumentów.

fot. Marcin Hennek

Najlepszy bezwzględny czas w Mikołowie zanotował duet Rafał Kręcioch/Kamil Kozdroń (Peugeot 208 R2), który wygrał klasyfikację Gość 2WD. Zaledwie 0,3 sekundy stracili do nich Wiesław Ingram i Magdalena Lukas-Jurkowski (Subaru Impreza STI) – najszybsi w kategorii Gość 4WD. Wirtualne podium w Gość 2WD uzupełnili: Rafał Pochłopień i Bartłomiej Wątroba (Opel Astra) oraz Przemysław Lizończyk i Zbigniew Cieślar (Peugeot 208 VTI). Z kolei w klasie Open N najszybsi byli Marek Nowak i Adam Grzelka (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Jutro załogi walczące o punkty w RSMŚl mają w programie po dwa przejazdy odcinków Bzie (8,01 km), Chybie (7,99 km) i Suszec (5,7 km).

Rajd Śląska – nieoficjalna klasyfikacja RSMŚl po OS 1

1. Piotr Baran/Michał Paciej (Honda Civic) 01:56,5 s
2. Maciej Matysiak/Karolina Baćkowska (Citroen Saxo) 02:00,4 s
3. Tomasz Marek/Grzegorz Szczęsny (Honda Civic) 02:00,7 s
4. Damian Kostka/Piotr Pochroń (Honda Civic) 02:01,9 s
5. Konrad Strzeżysz/Olga Goźlińska (Honda Civic) 02:02,3 s
6. Kamil Makuchowski/Wojciech Habuda (Honda Civic) 02:02,7 s
7. Mateusz Gołek/Radosław Ćwięczek (Renault Clio) 02:03,2 s
8. Maciej Sordyl/Krystian Korzeniowski (Honda Civic Type R) 02:03,9 s
9. Michał Różycki/Paweł Słaboń (Honda Civic) 02:04,4 s
10. Adam Sroka/Krystian Woźniak (Citroen Saxo) 02:04,4 s

fot. Marcin Hennek

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP