Rajd Śląska ponownie w kalendarzu RSMP

Na wieńczącej sezon gali sportu samochodowego PZM zaprezentowano projekt kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Wśród rund, które mają wyłonić mistrzów Polski nie zabrakło tegorocznego debiutanta, czyli Rajdu Śląska.

fot. Marcin Hennek

Obecność Rajdu Śląska w kalendarzu najważniejszego rajdowego cyklu w Polsce to sygnał, że Polski Związek Motorowy pozytywnie ocenia potencjał tej imprezy, a także dowód zaufania, jakim związek obdarza Automobilklub Ziemi Tyskiej, czyli organizatorów zawodów.

W przyszłym roku Rajd Śląska czeka kilka zmian. Najważniejszą jest nowy termin imprezy. Tym razem śląska runda RSMP nie będzie stała pod znakiem złotej jesieni i finałowych rozstrzygnięć w mistrzostwach. Druga edycja zawodów ma się odbyć na początku lata – w dniach 29 czerwca – 1 lipca, czyli w weekend, który w 2017 roku był zarezerwowany dla polskiej rundy WRC. Kolejną nowością w Rajdzie Śląska jest fakt, że w sezonie 2018 impreza tyskiego Automobilklubu ma być rundą aż trzech rajdowych cykli. Do zawodników rywalizujących o tytuły mistrzów Polski i mistrzów Śląska mają dołączyć także załogi, które ścigają się w ramach Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W przyszłym roku kalendarz RSMP ma składać się z siedmiu rund:

  • 21-22 kwietnia – Rajd Świdnicki-Krause (asfalt)
  • 19-20 maja – Rajd Dolnośląski (asfalt)
  • 9-10 czerwca – Rajd Nadwiślański (asfalt)
  • 29 czerwca-1 lipca – Rajd Śląska (asfalt)
  • 9-11 sierpnia – Rajd Rzeszowski (asfalt)
  • 8-9 września – Rajd Elektrenai (Litwa, szuter) lub Rajd Wisły (asfalt)
  • 21-23 września – Rajd Polski (szuter)

Warto podkreślić, że jest to projekt kalendarza, co oznacza, że ostateczna wersja może się jeszcze zmienić i nie wszystkie z wymienionych imprez się w nim znajdą.

Przed działaczami Automobilklubu Ziemi Tyskiej tygodnie intensywnej pracy i rozmów z partnerami, niezbędnych by dopiąć sprawy organizacyjne i finansowe, co ma zapewnić obecność Rajdu Śląska w finalnej wersji kalendarza RSMP 2018.

fot. Marcin Hennek

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP