Rajd Mikołowsko-Żorski: Godula i Nowak uciekają rywalom

Łukasz Godula i Daniel Nowak zdominowali pierwszą pętlę Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, rozgrywanego w ramach Rajdu Śląska. Załoga Hondy Civic wygrała wszystkie trzy oesy pierwszej pętli, powiększając swoją przewagę nad kolejną załogą do 20,5 s.

Zwycięzcy piątkowego etapu rozpoczęli drugi dzień rajdu od wygranej na OS Jastrzębie-Zdrój. Drugi czas na tej próbie zanotowali Maciej Watras i Kamil Kluczewski – załoga Renault Clio była wolniejsza o 4,5 s. Grzegorz Ciombor i Marcin Borycki (Honda Civic) zameldowali się na trzeciej pozycji, ze stratą 5,8 s. Wystarczyło to jednak do awansu na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Z zawodami pożegnali się dotychczasowi liderzy punktacji RSMŚl – Michał Rokita i Dyemba. W ich samochodzie urwała się półoś.

Na pierwszym przejeździe Warszowic ponownie najszybszy był Godula. Za nim, ze stratą 4,7 s finiszowali Bartosz Bąk i Łukasz Jastrzębski (Honda Civic) a trzecie miejsce przypadło załodze Maciej Sordyl/Krystian Korzeniowski (Honda Civic), którzy na tej próbie byli wolniejsi o 6,7 s.

Ostatni w pętli OS Suszec także padł łupem Goduli. Kolejne miejsca zajęli Sordyl (+ 1,2 s) i Bąk (+ 2,3 s). Po pięciu oesach Rajdu Mikołowsko-Żorskiego cieszyński kierowca ma już 20,5 s przewagi nad Ciomborem, który utrzymuje drugą pozycję. Godula prowadzi także w klasie RO 2. Trzecie miejsce zajmują Adam Sroka i Krystian Woźniak, jadący Hondą Civic – do lidera tracą 21,5 s. Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt zajmują czwartą pozycję i liderują w klasie RO 1. Maciej Hawro i Patryk Kielar (Peugeot 106) otwierają tabelę w klasie PPC (Peugeot/Citroën), a Krzysztof Pacholec i Michał Kłos (Mitsubishi Lancer Evo X) prowadzą w klasie Open 4WD.

Teraz na zawodników czeka 2-godzinny serwis na Stadionie Śląskim a po nim pokonają ponownie trzy odcinki specjalne. Na mecie w Żorach zameldują się o godzinie 20:30.

foto. Marcin Hennek

 

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP