Rajd Mikołowsko-Żorski 2020: OS 1 dla Rokity

Liderzy klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, Michał Rokita i Patryk Kielar według nieoficjalnych wyników wygrali pierwszą próbę 8. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego. Duet jadący Renault Clio pokonał o 2,4 s zwycięzców w OPEN 1, Artura Równiatkę z Szymonem Wojtaszkiem (Mitsubishi Lancer Evo X), nieliczonych w klasyfikacji generalnej. Drugi czas uzyskali Bąk z Jastrzębskim (+3,5 s, Honda Civic Type-R), na trzeciej pozycji uplasowali się Watras z Kluczewskim (+3,7 s, Renault Clio).

Za podium sklasyfikowani zostali Rachfał z Leją (+6,3 s, Honda Civic), piąte miejsce to Piotrowski z Mroszczykiem (+9,3 s, Renault Clio). Wiceliderzy punktacji sezonowej, Badura z Wołkiem, dotarli do mety na kapciu, tracąc 17,5 sekundy.

Wyniki on-line 8. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2020 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.