Motul HRSMP: Luty na bis

Robert Luty i Marcin Celiński najszybciej pokonali trasę Rajdu Śląska, 5. rundy Motul Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugi czas zanotowali Jakub Wolski i Bartosz Krawiec w BMW 318. Za nimi uplasowali się Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford Sierra).

Robert Luty i Marcin Celiński (Subaru Legacy) wygrali cztery z pięciu odcinków specjalnych drugiej pętli sobotniego etapu Rajdu Śląska. Warszawski kierowca tylko na chwilę opuścił pozycję na szczycie tabeli – po stracie przeszło minuty do zwycięzcy na drugim przejeździe Suszcza. Szybka pogoń pozwoliła mu odzyskać prowadzenie.

Jakub Wolski i Bartosz Krawiec w BMW 318 chwilowo skorzystali na pechu kierowcy Subaru i przesunęli się na górę klasyfikacji. Jedna popisowa jazda Lutego na ostatnich oesach sprawiła, że musieli zadowolić się drugą pozycją. Na pocieszenie zgarnęli zwycięstwo w klasyfikacji PZM 5.

Jako trzeci na mecie zameldowali się Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała. Załoga Forda Sierry zajęła drugie miejsce w klasie FIA 4/J2. Piotr Zalewski i Piotr Szadkowski (Porsche 911 SC) wygrali klasę FIA 3 a Mateusz Polak i Tadeusz Gargas w Audi Quattro B2 triumfowali w klasie PZM 6.

Jerzy Skrzypek i Krzysztof Marczewski (Fiat Ritmo Abarth) odnieśli zwycięstwo w klasie FIA 4/J1, a Piotr Kiepura i Mateusz Galle (Fiat 125p) w klasie FIA 2. Tomasz Curyłło i Jarosław Skwarek w Syrenie 104 dotarli do mety na pierwszej pozycji w klasie FIA 1, zapewniając sobie tytuł mistrzowski w tej kategorii.