Kostka chce walczyć o tytuł

Problemy Gracjana Greli i świetna jazda Damiana Kostki sprawiły, że zwycięzca Rajdu Baborowa zapisał na swoim koncie także wygraną w Rajdzie Śląska i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Choć pierwotnie Kostka nie planował pełnego sezonu w RSMŚl, to teraz jego celem jest walka o tytuł.

fot. Janusz Boruta

Kierowca Hondy Civic przyznał, że wygrana w trzeciej rundzie sezonu zdecydowanie nie była łatwym zadaniem. – Walka była zacięta, ponieważ nie było takiego wyraźnego lidera, który mógłby odjechać. Z Szymonem Żarłokiem walczyliśmy na sekundy i dopiero pod koniec udało nam się wypracować przewagę. Odcinki w Rajdzie Śląska były szybkie, podbijające, ale i także długie, gdyż 10 kilometrów raczej nie zdarzało się wcześniej w RSMŚl. Co prawda przez to auta dostawały trochę w kość, zwłaszcza opony. Taka trasa to trochę za dużo jak na seryjne gumy – zdradził Damian Kostka.

Triumfator dwóch tegorocznych rajdów dodał również, że problemy z oponami dawały o sobie znać także na innych odcinkach. – Pomysł z podwójnym Bziem jest fajny, ale musieliśmy zmieniać koła pomiędzy oesami. Nie wiem jak to wyglądało w przypadku innych załóg, jednak nam gumy zaczęły trochę pływać. Przez to zaraz po mecie zamienialiśmy przód z tyłem i ledwo dało się zdążyć na kolejny PKC. Było więc bardzo ciasno i gdybyśmy pomiędzy tymi odcinkami na Bziu mieli odrobinkę więcej czasu to nie byłoby problemu – dodał lider klasyfikacji.

fot. Janusz Boruta

Damian dodał również, że zamierza podzielić swoją uwagę pomiędzy starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, a także Tarmac Masters i chce wywalczyć tytuły w obu cyklach. – Już wcześniej wspominałem, że nie planowałem w tym rok startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, ale po wygranej w Baborowie chłopaki namówiły mnie na dalszą jazdę. Nie chciałem jednak przerywać walki w Tarmac Masters, zwłaszcza że tam też dobrze mi idzie. Stąd pomysł na połączenie dwóch rajdów w jeden weekend, zwłaszcza że tam organizatorzy byli przychylni i pozwolili nam zrobić zapoznanie tydzień wcześniej. Przez to mogliśmy w niedziele walczyć na innym rajdzie i odnieść kolejne zwycięstwo. Celem na ten sezon są więc dwa tytuły, ale oczywiście walka nie będzie łatwa i zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak czy inaczej podczas każdego startu będę dawał z siebie wszystko – zakończył Kostka.

 

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP