Kasperczyk coraz bliżej tytułu

fot. Janusz Boruta

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) prowadzą w Rajdzie Śląska po sześciu odcinkach specjalnych. Główny rywal kierowcy z Myślenic – Zbigniew Gabryś pilotowany przez Artura Natkańca nie ukończy sobotniego etapu. Podczas rozgrzewania opon przed OS5 Gabryś zahaczył o wystający na poboczu korzeń i urwał koło. Oba odcinki drugiej pętli wygrali Dominik Butvilas i Kamil Heller. Załoga Skody Fabii R5 systematycznie odrabia starty z pierwszego dnia rajdu.

W tej sytuacji na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej awansowali Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Kierowca Subaru traci do lidera 1:05,3 s., ale prowadzi w klasie Open N. Zawodnik Subaru Poland Rally team musi jednak odpierać ataki Łukasza Kotarby i Grzegorza Dachowskiego (Mitsubishi Lancer Evo IX), którzy przed odcinkiem miejskim w Mikołowie tracą do niego 3,1 s. Podium w Open N uzupełniają Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel w Subaru Imprezie. Do lidera rajdu tracą 1:34,8 s. W klasie 4 na prowadzenie wysunęli się Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko (Opel Adam R2).

Sobotnie zmagania zakończy odcinek specjalny w centrum Mikołowa. Po niespełna 2-kilometrowej próbie ulicami miasta załogi wrócą na Stadion Śląśki do Chorzowa na ostatni serwis.

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP