Dobra passa Kostki

fot. Janusz Boruta

Damian Kostka i Mateusz Martynek wygrali Rajd Śląska, 3. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Załoga niebiesko-żółtej Hondy Civic wygrała cztery z ośmiu odcinków specjalnych – w tym kończący rajd Power Stage – i na mecie zameldowała się z przewagą 8,4 s. nad kolejnym kierowcą. Dzięki tej wygranej Kostka i Martynek objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Drugi na mecie był Szymon Żarłok, pilotowany przez Krzysztofa Pietruszkę. Zwycięzca Rajdu Ziemi Bocheńskiej zanotował najlepszy czas na OS 5.
Przez cały czas trwała intensywna walka o trzecią pozycję. O najniższy stopień podium rywalizowali Radosław Osiak i Wojciech Kordeusz (Honda Civic), Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt (Honda Civic), Grzegorz Ciombor z Marcinem Boryckim (Honda Civic) oraz Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski (Honda Civic). Zwycięsko z tego pojedynku wyszła załoga Sordyl/Korzeniowski, która na mecie miała 20,6 s. straty do lidera.
Bojanowski i Ksyt na pocieszenie zgarnęli zwycięstwo w klasie RO1. W Pucharze Peugeot Citroen (PPC) od startu do mety prowadzili Łukasz Godula i Daniel Nowak (Peugeot 106 S16). Krzysztof Pacholec i Inez Adamska (Mitsubishi Lancer Evo X) byli najszybsi w klasie Open N, a Błażej Gazda i Maciej Mikuliszyn w klasie RO R. Artur Makówka i Mateusz Drzyzga (Peugeot 106) wygrali klasę Open 2WD. Wśród Gości najszybszy był Bartłomiej Fizia jadący z Krzysztofem Janikiem.
Do mety nie dotarł dotychczasowy lider mistrzostw Gracjan Grela, który w Rajdzie Śląska startował z nowym pilotem – Patrykiem Kielarem.

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP