117 załóg w Chorzowie, 33 w Rajdzie Mikołowsko-Żorskim

Łącznie aż 117 załóg przyjedzie do Chorzowa, by w drugi weekend września walczyć na trasach rund RSMP, MOTUL HRSMP oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. 33 z nich rywalizować będą w 8. Rajdzie Mikołowsko-Żorskim, który stanowi trzecią rundę cyklu RSMŚl. Wśród zgłoszonych jest prawie cała pierwsza dziesiątka tabeli sezonowej.

Z numerem 201 na trasie pojawi się Michał Rokita, który ponownie zmienił pilota. Do jego Renault Clio wsiądzie Patryk Kielar. 202 to wiceliderzy, Dariusz Badura i Janusz Wołek (Honda Civic Type-R), za którymi ustawiono zwycięzców pierwszej rundy, Rafała Piotrowskiego i Adriana Mroszczyka (Renault Clio). Kolejne pozycje to Karol Zardzewiały ze Sławomirem Kołodziejem (Renault Clio) i Adam Rachfał ze Sławomirem Leją (Honda Civic). Następnie cztery załogi klasy OPEN 1, na czele z duetem Przemysław Gajowczyk i Jacek Gajowczyk (Mitsubishi Lancer) i siedem duetów OPEN 2, których stawkę otworzą Tomasz Pławecki i Paweł Kaim (Honda Civic).

W klasie RO 1 łącznie jedenaście zgłoszeń, w RO 2 – siedem. Cztery załogi powalczą w Pucharze Peugeot/Citroen.

Zobacz listę zgłoszeń do 8. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego

Pod koniec drugiego tygodnia września, w dniach 11-12.09.2020 r., rozegrany zostanie Rajd Mikołowsko-Żorski 2020. Ósma edycja zawodów organizowanych przez Fundację Automobilistów i Automobilklub Ziemi Tyskiej stanowić będzie trzecią arenę zmagań w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Na zawodników czeka pięć odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 47 kilometrów, w ciekawej i nietypowej konfiguracji. Czytaj dalej…

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2020 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP